Hecli sme sa a rozprávali sme sa o našich snoch a plánoch

04.06.2017

Mladí dospelí a dobrovoľníci navštívili Centrum pre deti a rodiny Zem deti v Barci. Mladí dospelí si spoločne s deťmi vytvorili nástenky svojich prianí a plánov do budúcnosti a predstavili si ich navzájom. Koučmartin Sýkora ich celý čas navigoval a pomáhal im. Dobrovoľníci mali pre deti pripravené aj zábavné hry, energizéry a cestovateľskú súťaž.

Hecni sa!

Hecni sa! je dobrovoľnícka aktivita neformálnej skupiny 3D - Dobrovoľníctvo Dospelých Domovákov v spolupráci s občianskym združením S.P.A.C.E. - Spolok pre aktivitu, cestovanie, edukáciu. Mládež vyrastajúca v centrách pre deti a rodiny má možnosť "hecnúť sa" spoločne so staršími kamarátmi z domovov na pol ceste a dobrovoľníkmi a naučiť sa niečo nové. Cieľom je prepojiť zábavu so ziskavaním nových poznatkov, ktoré sú potrebné pre samostatný život, uplatnenie sa na trhu práce a rozvoj mäkkých aj tvrdých zručností mládeže. Interaktívne workshopy, diskusie, zábavné hry a spoločne strávený čas sú obohatené zaujímavým hosťom alebo inšpirujúcim miestom.

Najnovšie články

Prečítajte si ako prví, čo je nové
 

Počas Haloweenu navštívili mladí dospelí a dobrovoľníci Centrum pre deti a rodiny na Uralskej ulici v Košiciach, spoločne s deťmi sa zabavili a vyrezali krásne tekvice.

Dobrovoľníčka Janka Horniaková s pomocou dobrovoľníkov pripravila pre mládež športové aktivity. Športovo-vedomostné aktivity a hry boli zamerané najmä na rozvoj komunikačných zručností.

Peťo Ďubek z Organizácie Mother Flower diskutoval s mládežou o ekológii, ochrane prírody, zahrali si spoločne hry a uvarili ekologicke mydlo.