BLOG

 

Počas Haloweenu navštívili mladí dospelí a dobrovoľníci Centrum pre deti a rodiny na Uralskej ulici v Košiciach, spoločne s deťmi sa zabavili a vyrezali krásne tekvice.

Dobrovoľníčka Janka Horniaková s pomocou dobrovoľníkov pripravila pre mládež športové aktivity. Športovo-vedomostné aktivity a hry boli zamerané najmä na rozvoj komunikačných zručností.

Peťo Ďubek z Organizácie Mother Flower diskutoval s mládežou o ekológii, ochrane prírody, zahrali si spoločne hry a uvarili ekologicke mydlo.

Dobrovoľníčka Janka Horniaková s pomocou dobrovoľníkov pripravila pre deti športové aktivity. Spoločne si zahrali futbal aj volejbal.

Hecli sme sa a spoločne s Jánom Gálikom, zástupcm "Za slušné Slovensko" v Košiciach a diskutovali sme o občianskej spoločnosti, protestoch a o tom, prečo by nás verejné veci mali zaujímať.

Dobrovoľníčka Janka pripravila pre mládež športové súťaže na stanovištiach. Cieľom športových aktivít bolo rozvíjať komunikačné zručnosti. S prípravou aktivít jej pomáhali aj mladí dospelí.

Mladí dospelí a dobrovoľníci sa stretli s Petrom Kolárom, košickým krajským predsedom politickej strany SaS a diskutovali o informačnej gramotnosti, sociálnych médiách a propagande.

Finančná poradkyňa Katka Drienková ukázala mladým dospelým a mládeži z centier pre rodiny a deti, že financie nemusia byť pre nás strašiakom.